Sirenia - The Enigma of life (2011)

22. července 2011 v 12:23 | Barcule |  Recenze

Tuším 21. ledna tohoto roku, vydala norská rocková až gothic metalová skupina "Sirenia" své nové album s názvem "The enigma of life". Na této desce můžete zaslechnout prvky nejen prvky rocku a gothic metalu jako u předešlého alba, ale také i prvky death metalu, což desku celkem kazí. Ale teď už k samotným songům.
Když si "The enigma of life" pustíte, první song co Vás může zaujmout bude "The end of it all". Podle mého hodnocení je to jeden z nejlepších songů na této desce. Hned po ní následuje o něco klidnější skladba s názvem "Fallen angels", která se vyvedla sice o něco míň než předchozí, ale zato je taky dobrá. Druhým ze tří mých nejoblíbenějších songů je "All my dreams", který je na desce jako třetí v pořadí. Další peckou je pak ještě "This darkness". Samozdřejmě tímto songem album zdaleka nekončí a dále Vám "The enigma of life" nabízí dalších deset skladeb jako např. "The twilight in your eyes", poněkud klidněší skladbu, u které vyniká především hlas "Ailyn" a narozdíl od songů které zpívá ve výšších polohách, zní podle mého názoru velice dobře. Rozhodně teda líp než u posledního songu tohoto alba, který je v akustické verzi a chvílemi se mi zdá, že "Ailyn" některé z vysoce položených tónů moc nezvládá. Song "Enigma of live" (acoustic) se mi zdá ze začátku hodně utahaný a připomíná mi spíše relaxační hudbu než rockovou hudbu, kterou se kapela většinou prezentuje, ale asi v polovině se rozjede a v tom momentě je to zase ta pravá "Sirenia" jak ji určitě většina z Vás znáte.
A teď už konečně k celkovému hodnocení "The enigma of life". Osobně mě při prvním poslechu moc nezaujalo, ale pak jsem zjistila, že je to přesně typ hudby kterou nestačí poslechnout jednou a pak odložit, smazat apod...Toto album si prostě musíte poslechnout vícekrát, aby jste hudbě popř. i textům porozuměli. Nyní už "The Enigma of life" hodnotím jako velmi podařené album i přesto, že mám několik drobnějších výhrad. A to např. k tomu, že zpěvák "Morten Veland" který se k "Ailyn" občas připojuje, celou písničku občas kazí a to proto, že když začne zpívat tak deska získává prvky death metalu, což se určitě někomu může líbit, ale pro mě jsou to jen jakési "skřeky", které celou písničku pouze kazí. Jinými slovy by možná bylo lepší kdyby "Ailyn" zpívala sama a "Morten" hrál jen na kytaru, což mu jde rozhodně líp.
Hodnocení: 95%

Oficial videoclip (The end of it all)


Playlist:
The end of it all
Fallen angel
All my dreams
This Darkness
The twilight in your eyes
Winter land
The seaside serenade
Darkness days to come
Coming down
This lonely lake
Fading star
Enigma of life
Oscura realidad
The Enigma of life (acoustic)
El enigma de la vida
El enigma de la vida (acoustic)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama