Gn'R biografie

31. října 2011 v 14:52 | Barcule |  Zajímavosti
Rok založení: 1985
V době kdy byl pop dominantnější než taneční muzika a pop-metal, přinesli "Guns'N'Roses syrový, ošklivý rock & roll propadající v hitparádách. Nebyli to hezcí hoši; hezcí hoši totiž nehrají rock & roll. Byli oškliví, misogenní a brutální; také byli zábavní, zranitelní a občas senzitivní, jako jejich lámavý hit "Sweet Child O'Mine". Zatímco "Slash a "Izzy Stradlin" zuřivě soupeřili v kytarových rifech se zasloužilými "Aerosmith" nebo "Stones", "Axl Rose" ječel jeho příběhy o sexu, drogách, a apatii ve velkém městě.
I přes jejich výtržnosti, jako jsou drogy, alkohol, atd., získává kapela ohlas. V roce 1986 jim vychází první EP. O rok později vydávají i debutové album "Apettite for destruction". Následně začali pořádat početná live vystoupení, ale album se nezačalo prodávat dříve než za rok, kdy hudební televize MTV začala hrát "Sweet child o' mine". Brzy poté se album i singl dostaly na první pozici v hitparádách a "G'n'R" se stali jednou z největších kapel na světě. Jejich debutový single "Welcome to the jungle" byl znovu vydán a dostal se do Top10. Na konci roku 1988 vydává kapela druhé album s názvem "G'n'R lies", které obsahuje čtyři novinky na akustické bázi, včetně hitu z Top5 "Patience".
Na konci roku 1990 začala kapela pracovat na dlouho očekávaném pokračování "Apettite for destruction". V říjnu tohoto roku kapelu opouští "Steven Adler". Říká se, že jeho závislost na drogách negativně ovlivňovala jeho hraní". Nahrazuje ho "Matt Surum" z "Cultu". Během nahrávání do kapely přichází klávesák "Dizzy Reed". Po téměř ročním zpoždění vydává kapela v září roku 1991 další dvě alba "Use your illusion I" a "Use your illusion II. Krátce po vydání těchto dvou alb, odchází "I. Stradlin" nahrazuje ho "Gilby Clark". Další album vzniklo v roce 1993 pod názvem "The spaghetti incident".
Teprve po více jak osmi letech, v roce 2002 vyráží G'n'R na své první tour a tím se jim podařilo splnit závazek v Evropě a Asii. Bohužel, ale vyvolali brutální a destruktivní bouři ve Vencouveru, kdy se "Axl Rose" nedokázal dostavit na první termín jejich turné v Severní Americe. Zatímco on vzrůstal k jeho starým vylomeninám s představením line-upu, bývalý "Stone Temle Pilot", zpěvák "Scott Weiland", "Sorum" a "McCagan" založili na jaře roku 2002 novou formaci "Velvet revolver".
Roky ubíhaly, a nové album "Gn'R" stále v nedohlednu. Namísto toho začal kolovat jeden vtip za druhým. Fascinující článek napsal "Jeff Leeds", odhalil totiž jak nákladné a zmatené bylo nahrávání alba. Tento článek byl publikován v březnu roku 2005 s titulkem "Nejdrahší album nikdy nevydáno". "Rose" začal pracovat na albu "Chinese Democracy" v roce 1994 a nasbíral produkční náklady za více než 13 miliónů dolarů. V roce 2006 se zdálo, že album končně výjde, ale nakonec hudební průmysl přinesl ovoce až v roce 2008, kdy "Axl Rose" odhalil nahrávky, které byly více než deset let v rozhodování. "Chinese Democracy" obdrželo několik nadšených recenzí a kritické reakce byly celkově pozitivní. Následovalo celosvětové turné.
(Tak a teďka doufám, že to dává alespoň trošku smysl, jedná se totiž o překlad různých článků z angličtiny, se kterou někdy krapet bojuju :D).

Diskografie:
Apettite for destruction (1987)
Gn'R lies (1988)
Use your illusion I (1991)
Use your illusion II (1991)
The spaghetti incident (1993)
Chinese Democracy (2008)

Guns N' Roses - November rain (videoklip)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama