Skillet - O kapele

13. října 2011 v 17:59 | Barcule |  Zajímavosti
Skillet jsou křesťanská rocková kapela založená v americkém "Tennessee" v roce 1996. Z původní sestavy v kapele přetrvává jen "John Cooper", zpěvák a basista kapely.
Hudbu kapely můžeme jen těžko zařadit do konkrétního žánru. Jejich skladby totiž obsahují prvky nejen rocku a alternative rocku, ale i např. nu-metalu, elektro-industriálu a místy i gothic metalu.
Název skupiny "Skillet" znamená v překladu do češtiny "pánvička". Proč zrovna tento název? Protože každý člen ze Skillet měl dříve už svojí jinou kapelu, která se po čase rozpadla. Podle "Johna Coopra" je to něco jako omeleta, prostě to smíchali všechno dohromady, aniž by předem věděli co z toho nakonec vzejde. Jejich první album vyšlo právě v roce 1996 a nese stejný název jako samotná kapela, Skillet. O dva roky později, v roce 1999 vyšlo další album "Hey you, I love your soul", kde kapela upustila od tvrdosti, a skladby nachazející se na této desce jsou jemnější. Další album vydali v roce 2000 s názvem "Invincible" a hned poté kapelu opustil kytarista "Ken Steorts". Kapela začala používat industriální zvuky a opět se mění jejich sestava. Odchází zpěvák a bicák "Tray McClurkin" a příchází nová hráčka na bicí "Lori Peters". V roce 2000 ještě stihli vydat další album s názvem "Ardent Worship". O rok později, v roce 2001 pak vyšlo album, které je po zvukové stránce trošku agresivnější a nese název "Alien Youth". Poté si dali "Skillet" s vydáváním menší pauzu a další kousek s názvem "Collide" vychází až o dva roky později. Došlo k přesunu z industriálních zvuků přes hard-rock s kombinací elektrické kytary. V roce 2006 vychází album, které bylo v té době velice úspěšné a dostalo několik nominací a je známo pod názvem "Comatose". V roce 2007 dochází k dalším personálním změnám v kapele. Opouští ji totiž hráčka na bicí "Lori Peters", kterou nahrazuje "Jenifer Ledger". Zatím poslední deskou co kapela vydala je deska, která vyšla v roce 2009 a nazývá se "Awake". Odešel kytarista "Ben Basica".

Skillet - Monster
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama