Sabaton - About band

12. října 2014 v 14:40 | Barcule |  Zajímavosti

Sabaton je heavy metalová skupina založena ve Švédském městě Falun v roce 1999. Hlavním tématem jejich songů jsou historické a válečné souboje. Válečný nádech je hlavně cítit když si poslechnete songy jako je "Primo Victoria" a "Attero Dominatus". Texty jsou postaveny na základě dějin 1. a 2 světové války a další konflikty je převládají a obsahují písně o bojích a vůdcích na všech stranách uvedených konfliktů.

V dubnu 2012, čtyři členové opouští kapelu a je vytvořena jiná formace, kdežto zpěvák "Joakim Brodén" a basista "Pär Sundström" pokračují s novými členy. Stejně jako rozsáhlé turné na mezinárodní úrovni, měla kapela festival v jejich domácím městě Folun, festival nesl jméno "Sabaton Open Air" a proběhl v srpnu a roční plavba "Sabaton Cruise" v listopadu.
První song "The Abyss" byl nahrán ve studiu "Petra Tägtgrena", Sabaton kontaktovalo pár nahravacích společností. Kapela se rozhodla přihlásit k italské spol. Underground Symphony, pod kterou mezinárodně vydala promo CD First for Fight - aktualní kompilace skládájící se z materiálů ze dvou demo nahrávek nahraných mezi
rokem 1999 a 2000 se záměrem podporovat blížící se vydání.
V roce 2002 bylo nahráno nové album "Metalizer", mělo být distribuováno spol. "Underground Symphony" jako debutové album kapely ale po dvouletém čekání během kterého kapela zastávala různá vystoupení v celém Švédsku, album bylo opuštěno.
Kapely se vrátila druhým albem s názvem "Primo Victoria" a ocitli se v jednán se severními mezinárodními nahravacími společnostmi. Nakonec se spojili s "Black Lodge", metalovou divizí "Sound Pollution". Na začátku roku 2005 naverbovali "Daniela Myhra", aby ulehčil "Joakimovi", který kromě zpěvu hrál ještě na klávesy.
Třetí album "Attero Dominatus" pokračuje v tématu z alba "Primo Victoria" se songem "Back in Control" ( která se zaměřuje na britské retaking Falkandských ostrovů během Falkandské války, Attoro Dominatus (je o bitvě v Berlíně která přinesla konec druhé světové války v Evropě a "Angels Calling" ( je o pozičních válkách během, 1. světové války),a v Evropě bylo vydáno 28.6.2006.
V březnu 2007, Sabatoni vydali album "Metalizer", dual disc zároveň s "First for Fight", společně s předtím nevydaným songem "Birds of War".
V návaznosti na "Metalizer", v květnu 2008, Sabaton vydali čtvrté album "The Art of War", album inspirované vlivem knihy, kterou napsal "Sun Tzu". Rozhodnutí založit album na Sun Tzuovo knize přichází z myšlenky, že 2000 let od doby kdy byla kniha napsána , lidská rasa dosáhla spoustu věcí ale narozdíl od zbraní pokrok války a taktiky zůstal v podstaně stejný. Album obsahuje singly "Cliffs of Gallipoli" a "Ghost Division".
V září 2008 bylo oznámeno že "Sabaton" bude vystupovat v roce 2009 na festivalu ProgPowerUSA v Atlantě /GA USA/. Kromě toho byla kapela Sabaton první potvrzena na festivalu Bloodstock '09 v Derby, UK. Navíc v roce 2009 cestovali po Evropě jako předskokani kapely "Hammerfall". Po jejich vystoupení na "Bloodstock", kapela jela na turné s "DragonForce". Ke konci roku 2009 se účastnili 18 show ve Velké Británii.
Kapela doufala že začne s nahráváním dalšího alba v říjnu, ale kvůli objednaným koncertům a podpoře "Dragonforce" v tomto měsíci to bylo odloženo. Ve středu 23.12.2009 kapela oznámila jméno svého připravovaného alba "Coat of Arms", obsahující především písně o druhé světové válce ale také i songy o jiných válkách jako je "Zimní válka - White Death". Oznámili to na jejich oficilálním webu a poslali link na "YT" video obsahující úvodní foto alba a úkázku skladeb. "Coat of Arms" bylo vydáno 21. května 2010. První videoklip k songu "Uprising" byl vydán 1.srpna 2010 a bylo doprovázeno Evropským turné. Druhý videoklip k songu "Screaming Eagles", byl vydán
24. září 2010 vyšla Re- Armed edice včetně nových bonusových skladeb předtím neznámých.
Primo Victoria, Attero Dominatus, Metalizer a The Art of War.
31. března 2012 zpěvák "Joakim Brodén" potvrdil zvěsti že se kapela rozejde. Kytarista "Oskar Montelius" a "Rikard Sundén", bubeník "Daniel Mulback" a klávesák "Daniel Mÿhr" opouští Sabaton z neupřesněných důvodů. K Sabatonu se připojí členové "Chris Rörland" a "Thobbe Englund" - kytara a "Robban Bäck" - bubny. Dokud není nalezen nový klávesák, "Sabatoni" používají digitální nahrávky jejich kláves při jejich turné. Po oznámení nového lineupu na jevišti, "Carolus Rex", první singl z alba se stejným názvem vyšel 4.4.2012. Singl byl okamžitě vydán v obou švédských a anglických formátech pro stažení ze švédského iTunes, a pro celosvětové stahování byl k dispozici 8.4.2012. Souběžně s vydáním nového singlu, Sabaton také oznámili jejich světové turné s titulkem "The Swedish Empire Tour". Toto bylo také
poprvé co Sabaton měli vystupovat naživo s novým lineupem.
"Carolus Rex" byl vydán 22.5.212 v US a Švédsku a 25.5 také ve zbytku Evropy. Album bylo k dispozici ve švédské i anglické verzi.
Pokud jde o změny v lineupu, basák "Pär Sundström" řekl: "Zdá se to být náhle ale začalo to už před lety kdy některé členy opravdu unavovalo neustále koncertování. A s manželkami a ženami to už doma nemůže být jednoduchší. Během nahrávání Carolus Rex jsem nakreslil mapu co kapela bude dělat v průběhu 3 let a pro některé to byl moc velký závazek".
Bývalý členové Sabatonu, od té doby vytvořili novou kapelu "Civil War" včetně zpěváka "Patrika Johanssona" a basáka "Stefana Erikssona". V listopadu se bubeník "Robban Bäck" rozhodl vzít si pauzu z důvodů že se stal otcem. "Snowy Shaw" ho nahradil jako turné bubeník. V listopadu 2013 bylo oznámeno že Sabaton bude mít šestitýdenní turné v "Severní Americe" s "Iced Earth" na jaře roku 2014. "Robban Bäck" také opustil kapelu a byl nahrazen "Hannesem van Dahlem" z "Evergrey".
V lednu 2014 kapela oznámila obsah jejich alba nazvané "Heroes", které vyšlo 16.5.2014. Album se projevilo jako hit a ve švédské hitparádě alb bylo první. 27.1.2014 kapela oznámila účast na "Download Festivalu" v červnu.

ČLENOVÉ:
Joakim Brodén - zpěvák (1999-součastnost) klávesák (1999-2005,2012-součastnost)
Pär Sundström - basák (1999-součastnost), doprovodný zpěv (2012 -součastnost)
Chris Rörland - kytara , doprovodný zpěv (2012- součastnost)
Thobbe Englund - kytara, doprovodný zpěv (2012-součastnost)
Hannes van Dahl - bubny (2013- součastnost)

Videoklip -PRIMO VICTORIA

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 3. listopadu 2014 v 16:30 | Reagovat

Jo, Sabatony fakt můžu.

2 silluety silluety | Web | 4. listopadu 2014 v 18:58 | Reagovat

Sabatony neznám :) ale máš moc pěkný blog :)

3 Raven Morbid-Darkness MisakishimizuChan Raven Morbid-Darkness MisakishimizuChan | Web | 4. listopadu 2014 v 23:17 | Reagovat

Sabathony si občas poslechnu... krásný blog =)

4 Hubert Hubert | E-mail | Web | 6. listopadu 2014 v 14:03 | Reagovat

Tankysti :D

5 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 8. listopadu 2014 v 14:14 | Reagovat

Jo, dabaton jsem vždycky poslouchala, když jsem dělala nějaký nárčný a děsně dlouhý úkol do školy. Ať už byl na kterýkoliv předmět.

6 Metal Míša Metal Míša | Web | 9. listopadu 2014 v 12:08 | Reagovat

Primo victoria!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama